Бойовий Гопак у Чернівцях та Чернівецький області, вчитель і тренер – Іван Тадейович Підгурський.
«Чесність, порядність та патріотизм повинні об’єднувати моїх учнів. Я прагну, щоб молодь не забувала історію свого народу» – говорить Іван Тадейович.
Україна багата на таланти, особливо славиться танцем Гопак. Мало хто з нас знає про цей дивовижний танець, в якому поєднуються майстерність, гармонійність та містичність виконання.
Він є залишок українського бойового мистецтво “Бойовий Гопак”. На сьогоднішній день історія Бойового Гопака є призабута віками, але ми мусимо відновити її.
Засновником і Верховним Учителем Бойового Гопака є Володимир Пилат, який присвятив своє життя прекрасному мистецтву й показав його величний статус. Його учні й прихильники продовжують традиційно займатись цим мистецтвом, навчаючи інших.
В Чернівцях існує школа Бойового Гопака, в якій займаються як дівчата так і хлопці. Іван Тадейович Підгурський є ініціатором занять, тренером та вчителем. Він зумів показати чернівецькій молоді красу і велич бойового мистецтва. Приємно, що кожен охочий має змогу навчитись володіти цими нелегкими рухами.
Викладач та тренер школи Бойового Гопака Іван Тадейович Підгурський розповів, що школа в нашому місті існує з вересня 2008 року:
· Іване Тадейовичу, чого прагнете навчити своїх учнів?
• В першу чергу терпіння, патріотизму та людяності. Навчання тривале і щоб навчитись володіти рухами, потрібна кропітка праця та чимало зусиль, так як, існує сім рівнів майстерності: “Жовтяк“, “Сокіл“, “Яструб“, “Джура“, “Козак“, “Характерник” та “Волхв“. З першого по третій рівні є учнівськими, четвертий – перехідний від учнівського до мистецького, решта три – мистецькі. Не кожен з вихованців може досягти високого рівня, бо шлях успіху надзвичайно важкий і довгий.
· Скільки учнів у вас навчається та чи існує вікове обмеження?
• На даний час понад двадцять. Ходять як хлопці так і дівчата. Вікового обмеження, як такого, не існує, але є молодша і старша групи. Побачивши учнів Бойового Гопака одразу помітно завзятість і щирість в їх очах. Дівчата, попри свою жіночість, вправно справляються із завданнями і досягають не меншого успіху від хлопців.
· Одразу виникає питання, як дивляться на їх захоплення однолітки?
• В кожного є свої інтереси й захоплення. Мої однолітки не розуміють мене в цьому питанні, – говорить Олена, – мені це подобається і цього досить. Бойовий Гопак дозволяє бути впевненою в собі. Він виховує і формує особистість. В мене, схожа думка . Мене цікавить історія, виховання та традиції українського народу. Це мистецтво робить сильнішим людину, – розповідає Іванка.
· А от ти, Олеже, яку мету ставиш перед собою займаючись Бойовим Гопаком?
• Духовне та тілесне самовдосконалення, пізнання свого – рідного, а не китайського чи бразильського бойового мистецтва! В майбутньому якого рівня майстерності прагнеш досягнути? Звісно, найвищого – волхв! Адже зупинятися на чомусь я не хочу, а прагну пройти весь шлях воїна до кінця! Таким чином, можна ще раз пересвідчитись в тому, що наші діти талановиті і перебувають в постійному русі не забуваючи минулого.
Школа Бойового Гопака завжди відкрита для молодих енергійних людей.
`
Shortlink for this post: https://hopak.km.ua/?p=238