*** Історія Хмельницької Федерації Бойового Гопака Khmelnytsky-regional-federation-of-Fighting-Boyovy-Hopak ***

*** Іван Олексійович Куць - президент Хмельницької федерації Бойового Гопака ***

Іван Олексійович Куць – президент Хмельницької федерації Бойового Гопака, керівник Школи Бойового Гопака імені Пилипа Коновала, майстер боротьби “НавХрест”, майстер дзюдо, суспільно-громадський діяч, автор наукових статей, зокрема статті “Боротьба та звичаї українського народу”.
Хмельницька обласна федерація Бойового Гопака початок своєї історії бере у червні 2002 року, коли в Хмельницькому гуманітарно-педагогічному інституті, при сприянні ректора Миколи Миколайовича Дарманського, був створений осередок Бойового Гопака. Очолив його викладач кафедри фізичного виховання, вчитель Бойового Гопака Іван Олексійович Куць.
Згодом осередок переріс у школу імені Пилипа Коновала, подолянина, кавалера Хреста Вікторії — найвищої нагороди Англії. Багато вихованців Школи брали участь у змаганнях, чемпіонатах України, займали перші та призові місця, пройшли семінари і стали тренерами Бойового Гопака.

***

Результатом роботи обласної федерації стало проведення на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії 2-го Міжнародного та 23-го Всеукраїнських семінарів з Бойового Гопака 2008 року на рівні майстерності “Жовтяк” та ”Сокіл”.
Було організовано та проведено Всеукраїнського навчально-вишкільного семінару з Бойового Гопака 2011 року на рівні майстерності “Жовтяк” та ”Сокіл”.
Також у липні 2011 року був проведений Всеукраїнський семінар з Бойового Гопака на рівні майстерності “Жовтяк”, “Сокіл технічний” та “Сокіл прикладний”.
Було організовано та проведено Відкритий чемпіонат Хмельницької області з Бойового Гопака у м. Хмельницький 20 листопада 2016 року (відео та світлини тут). У змаганнях прийняли участь понад вісімдесят кращих представників шкіл Бойового Гопака з Одеси, Чернівців, Тернополя, Вінниці, Хмельницького та Дунаєвця.