*** Бойовий Гопак - 20 важливіших аргументів та відмінностей на користь ***

20 важливіших аргументів та відмінностей на користь Бойового Гопака.

Щоб досягти найвищого рівня у мистецтві Бойовий Гопак, потрібно перейти від фізичних вправ в площину розумової та духовної роботи. Навчально-виховна система Бойовий Гопак побудована таким чином, що в ній утвердженні сім рівнів майстерності i чотири напрямки розвитку.

Перші три рівні майстерності учнівські – це є (1) «Жовтяк», (2) «Сокіл» i (3) «Яструб» (які відповідають 3-му, 2-му та 1-му спортивним розрядам єдиної кваліфікаційної системи України).

Наступний рівень майстерності – (4) «Джура» (відповідає кандидату в майстри спорту єдиної кваліфікаційної системи України).

Далі йдуть мистецькі рівні – (5)«Козак», (6) «Характерник» i (7) «Волхв» (які відповідають званням майстер спорту, майстер спорту міжнародного класу та заслужений майстер спорту).

«Волхв» є найвищий ступень, де відбувається перехід від фізичної сили і фізичних якостей до розумової досконалості, енергетичної роботи та духовних практик.

Чим відрізняється двобій Бойовий Гопак від інших бойових мистецтв?

Міжнародна Федерація Бойового Гопака відокремлює такі головні риси:

1. Бойовий Гопак – це лицарське мистецтво українського народу, яке достойно конкурує з японським карате, китайським кунг-фу, грецьким панкратіоном, французьким саватом, американським кік-боксінгом, бразильським капуеро, тощо.

2. Східні бойові мистецтва виховують патріотів свого народу в себе вдома і прихильників японської, китайської та інших культур поза межами їхніх держав. Карате, дзюдо, сумо виховують самурая, а Бойовий Гопак – козака.

3. У Бойовому Гопаку 7 рівнів майстерності, з них три учнівських: “Жовтяк“, “Сокіл“, “Яструб“; потім – “Джура“; далі – три майстерницькі рівні: “Козак“, “Характерник“, “Волхв“. А в карате 10 учнівських і 10 майстерських.

4. Бойовий Гопак – це шлях українського лицаря -захисника свого народу, мови, звичаїв, обрядів, традицій, історії та української правди. Карате, кунг-фу, дзюдо – це є шлях східного воїна, патріота своєї культури, держави і народу, а кік-боксінг, сават, панкратіон – це ударні види спорту. Славнозвісний танець і, одночасно, бойове мистецтво – капуейро – це лицарський шлях бразильського воїна.

5. Гопаківці свідомо стали на шлях лицарів Світла, Правди і Добра. Їх мета є боронити свою Батьківщину; а в глобальному масштабі  – співпраця з людьми доброї волі заради злагоди та порозуміння.

6. Гопаківці прославляють свій національний одяг, а японці, китайці, бразильці – свій.

7. У Бойовому Гопаку відсутні такі копняки, як “маваші” і “йоко“, а натомість використовують “тинки” і “бічні копняки”.

8. У Бойовому Гопаку при виконанні копняків зігнуті в ліктях руки (в момент удару) піднімаються вгору, а в східних системах при виконанні ударів ногами руки опускаються вниз.

9. Гопаківці, з метою захисту голови, піднімають обидва рамена і високо фіксують руки, а в карате і кунгфу рамена мають бути опущеними. В боксі і кік-боксінгу бійці підіймають рамено передньої руки.

10. У Бойовому Гопаку відсутні блоки, а натомість для захисту використовують: “затули”, “перепони”, “відбивання”, тощо. У східних системах головним захистом є “блоки”.

11. У Бойовому Гопаку головний принцип ведення двобою побудований на уникненні від ударів суперника, використовуючи при цьому, відходи в боки, гойдки, ухили, нахили, нирки та відплиги.

12. У Бойовому Гопаку великий арсенал бойових кроків. У інших бойових мистецтвах їх значно менше. У Бойовому Гопаку є “крок нападу”, аналогів якому немає в жодному бойовому мистецтві.

13. У Бойовому Гопаку величезний арсенал стусанів і копняків. В інших бойових мистецтвах їх набагато менше, як наприклад: в боксі три удари руками – прямий, бічний, нижній; у кік-боксінгу і тайландському боксі чотири удари руками і чотири ногами.

14. У Бойовому Гопаку тактика поєдинку збудована на серійній роботі, а в східних бойових мистецтвах тактика поєдинку зводиться до одного акцентованого удару

15. У Бойовому Гопаку багато стрибкової техніки, а в інших значно менше.

16. У Бойовому Гопаку є техніка роботи в присядці, напівприсядці та з опорою на руки (“павучок”, “собачка”), а в східних школах подібна техніка не використовується.

17. У Бойовому Гопаку на вищих рівнях майстерності Характерник і Волхв ударна техніка доповнюється технікою боротьби, а в східних системах такого переходу немає.

18. Гопаківці паралельно із ударною технікою вивчають боротьбу підручними засобами: палка, вила, мотика, ціп, коса, тощо, а також шабля, топірець, мечі та інші види зброї. В інших системах такого поєднання немає.

19. Гопаківці вкручують в удар все своє тіло, а в багатьох видах бойових мистецтв такого поняття немає.

20. Бойових Гопак розрахований на 15 років вивчення базової техніки і шліфування її аж до старості. Більшість східних і західних бойових мистецтв вивчають 2-3 роки і беруть участь у змаганнях, як наприклад: “тай-бокс“, “кік-бокс“, “прайд“, “шут-файтінг“, тощо.

Яка користь Бойового Гопака?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.